Jeżeli tęsknicie za trybem Factions z The Last of Us, moderzy mają dla was dobrą wiadomość. Modyfikacja wprowadzająca rozgrywkę online do drugiej części cyklu zadebiutuje w najbliższych miesiącach, mimo że wcześniejsze plany twórcy nie zakładały ukończenia projektu.

Autorem moda jest Specilizer, który ma już doświadczenie z pracą nad modyfikacjami do The Last of Us 2. Na ten moment jego dzieło oferuje system lobby oraz mecze PvP na dwóch mapach - stworzonej przez modera oraz zaczerpniętej z kampanii gry - co możemy zobaczyć na poniższym gameplayu.

25 Minutes of Gameplay - The Last of Us 2 Multiplayer Mod Zobacz na YouTube

W opisie materiału czytamy, że modyfikacja zadebiutuje we wrześniu tego roku na PC. Co ciekawe, moder początkowo nie planował ukończenia projektu. „Szczerze mówiąc, obecnie nie mamy planów aby wypuścić cokolwiek. Jest to czysty eksperyment, stworzony po to, by sprawdzić, jak daleko możemy zajść - czy jesteśmy w stanie stworzyć coś, co przypomina multiplayer oraz czy możemy stworzyć działającą walkę” - mówił Specilizer w styczniu, w pierwszym odcinku dziennika moderskiego.

Jak widać, prace postępują lepiej niż zakładał autor. Jeśli jesteście zainteresowani ciekawostkami technicznymi oraz kulisami powstawania moda, Specilizer nagrał całą serię filmów na ten temat na swoim kanale YouTube.

Na koniec warto przypomnieć, że Naughty Dog pracowało nad trybem multiplayer do The Last of Us 2. Choć później studio ogłosiło, że będzie to samodzielna produkcja - co z pewnością ucieszyło fanów trybu Factions z pierwszej części - po kilku latach anulowano projekt. W tym roku reżyser The Last of Us Online ujawnił, że tytuł był ukończony w niemal 80 procentach, a informacja o jego skasowaniu dotarła do niego „24 godziny przed publiczną prezentacją”.