Jak spodziewało się wielu graczy, premierowa wersja Grand Theft Auto 6, która ujrzy światło dzienne 19 listopada, będzie zawierała wyłącznie kampanię dla jednego gracza. Rockstar potwierdził to w ramach publikacji szeregu nowych informacji o grze, obejmujących między innymi ceny, edycję Ultimate i bonusy przedsprzedażowe. Mało tego: Gwiazdy Rocka nie tylko potwierdziły, że GTA 6 to sam „singiel”, ale też nie wspomniały o trybie online choćby jednym słowem.

„Największa i najbardziej immersyjna ewolucja serii w historii, Grand Theft Auto 6, oferuje kampanię dla jednego gracza, która zadebiutuje 19 listopada na PlayStation 5 i Xbox Series X/S” - czytamy m.in. w komunikacie prasowym.

Gra będzie dostępna w dwóch edycjach. Wersja Ultimate Edition zawiera szereg dodatkowych cyfrowych bonusów, jak ekskluzywne pojazdy, bronie i stroje, jednak cała ta zawartość przeznaczona jest wyłącznie do kampanii single-player, co jest dość nietypowe dla tej serii.

Znacznie bardziej typowe jest natomiast opóźnione udostępnienie trybu sieciowego. W przypadku GTA 5 usługa GTA Online wystartowała dwa tygodnie po premierze podstawowej gry. Z kolei Red Dead Online, sieciowy komponent Red Dead Redemption 2, został uruchomiony dopiero siedem miesięcy po debiucie tej produkcji.

Od momentu premiery GTA Online zmieniło się nie do poznania, ale taki już urok tego trybu - trzeba jakoś przyciągnąć zainteresowanie graczy

Jeszcze przed dzisiejszym komunikatem część graczy spekulowała, że Rockstar może odejść od tej praktyki przy GTA 6 i udostępnić tryb online już w dniu premiery. Fakt, że Rockstar nie wspomniał dziś o GTA Online ani słowem, jest więc interesujący. Można się jednak domyślić, że wynika z chęci skoncentrowania uwagi na kampanii fabularnej.

Rockstar nie ujawnił również, jaka przyszłość czeka obecnie funkcjonujące GTA Online po premierze GTA 6. Być może działać będą po prostu obie wersje, bo trudno sobie wyobrazić, żeby Rockstar miał po prostu wyłączyć GTA Online po premierze „GTA Online 2” - zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak dużo pieniędzy niektórzy gracze wydali na swoje wirtualne życie przestępcze.

Rockstar wciąż nie pokazał pełnoprawnego gameplayu z GTA 6. Od momentu zapowiedzi gra doczekała się zaledwie dwóch zwiastunów, które skupiały się przede wszystkim na filmowej prezentacji bohaterów i świata gry. Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzących miesiącach poznamy znacznie więcej szczegółów na temat samej rozgrywki.